Czy psy mogą jeść masło orzechowe?

pies sie oblizuje

Zastanawiasz, się czy masło orzechowe dla psa to bezpieczne pożywienie? Okazuje się, że odpowiednio dobrana pasta z orzechów, nie zaszkodzi twojemu futrzanemu przyjacielowi. Jaką wybrać i ile masła pies może zjeść?

Czy psy mogą jeść orzechy?

Wśród ludzkiego jedzenia są produkty, których nie wolno podawać pupilowi, ponieważ są niebezpieczne dla jego zdrowia, a nawet i życia. Są również takie, które czworonóg może jeść, ale z umiarem. Należą do nich orzechy, które:

  • są bogatym źródłem cennych witamin i minerałów,
  • zawierają białko, nienasycone kwasy tłuszczowe i antyoksydanty,
  • poprawiają pracę mózgu i wspiera układ nerwowy
  • mają korzystny wpływ na pracę układu trawiennego
  • zapobiegają chorobom serca,
  • regulują poziom cukru we krwi.

Pomimo tylu zalet, orzechy należy podawać z umiarem i jako przysmak. Ponadto, są również orzechy, których nie wolno podawać pupilowi. Są to orzechy makadamia. Posiadają one składniki, które są toksyczne dla psa.

Czy pies może jeść orzeszki ziemne?

Orzeszki ziemne są jednym z najbezpieczniejszych rodzajów orzechów dla psa. Czy pies może jeść orzeszki ziemne w dużej ilości? Niestety nie. Warto mieć na uwadze, że układ trawienny psa znacznie różni się od ludzkiego. Jak powszechnie wiadomo, orzechy są produktami ciężkostrawnymi i mogą spowodować dolegliwości trawienne. Ponadto, zawarte w nich duże ilości olejów przyczyniają się do rozstroju żołądka, a nawet i poważniejszych dolegliwości żołądkowych.

Są także kaloryczne, bowiem 100 g masła orzechowego zawiera prawie 600 kcal! Spożywane w dużych ilościach mogą przyczynić się do nadwagi, a nawet i otyłości. Dlatego, jeśli zdecydujesz się podawać orzechy ziemne futrzanemu przyjacielowi, pamiętaj, aby zachować umiar i podawaj je w formie przekąski np. za dobre zachowanie lub wykonanie komendy. Dodatkowo obserwuj psa, czy nie występują żadne przykre dolegliwości.

Przeczytaj:  Zatwardzenie u psa - co robić gdy pies nie może się załatwić?

Czy psy mogą jeść masło orzechowe?

Jeśli chcesz podać swojemu futrzanemu przyjacielowi orzeszki ziemne, najlepszym sposobem będzie masło orzechowe dla psa. W przypadku całym orzeszków pies może się przypadkowo zakrztusić. Z kolei gładka masa jest najbezpieczniejsza. Masła możesz użyć jako nagrody podczas nauki podstawowych komend. Świetnym sposobem jest zakup gryzak o smaku masła orzechowego. Mają pozytywny wpływ na kondycję skory oraz sierść pupila. Pamiętaj jednak, że masło orzechowe dla psa powinno być wykonane tylko z orzechów ziemnych. Unikaj tych past, które mają dodatki m.in. sól

Samo masło orzechowe dla psa jest bezpiecznie. Natomiast groźne mogą być niektóre składniki w paście. Dlatego kupując masło orzechowe dla psa, koniecznie zwróć uwagę na skład. Wybieraj te, które są wykonane tylko z orzeszków zielnych. Unikaj natomiast past z solą, cukrem czy ksylitolem, który znajduje się na liście zakazanych produktów dla czworonoga. Nie powinno to stanowić problemu, ponieważ w sklepach znajdziesz duży wybór past, które w swoim składzie mają 100% orzeszków ziemnych. Masło możesz przygotować również samodzielnie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.