Czym karmić szczeniaka?

szczeniak przy misce

Potrzeby żywieniowe szczeniąt

W pierwszych tygodniach swojego życia, szczeniaki nie potrzebują niczego więcej, niż mleka swojej matki. Starsze, czterotygodniowe szczenięta, mogą już otrzymywać dodatkowe pożywienie w postaci rozdrobnionej papki. W wieku siedmiu tygodni życia, małe pieski mogą już być całkowicie odstawione od mleka matki i karmione odpowiednią, dopasowaną do ich potrzeb karmą.

Specjalna karma dla psa w pierwszych miesiącach życia różni się składem od karmy przeznaczonej dla dorosłych psów. Podstawową różnicą jest wyższa zawartość białka, które wspiera rozwój mięśni i tkanek. Ponadto karmy dla szczeniąt są bogate w składniki mineralne oraz minerały, które są bardzo potrzebne na każdym etapie rozwoju. Szczeniaki mają również większe zapotrzebowanie na tłuszcz, dlatego ich karma powinna w pełni zaspokajać tą potrzebę. Dobre gatunkowo karmy dla szczeniąt zawierają cenne kwasy tłuszczowe omega-3.

Jak karmić szczeniaka?

Wybierając produkty dla szczeniaka, musimy pamiętać, że jego żywienie powinno opierać się wyłącznie na karmach przeznaczonych dla szczeniąt . Zawierają one optymalne proporcje składników i mają odpowiednią wielkość, dzięki czemu młody pies nie ma trudności z jedzeniem.  Wybierając prawidłowo zbilansowaną karmę dla szczeniąt, dostarczysz młodemu psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych, unikniesz groźnych dla zdrowia niedoborów witamin i minerałów oraz zadbasz o prawidłowy rozwój szczeniaka.

Producenci specjalistycznych karm dla psów oferują produkty opracowane z myślą o potrzebach szczeniaków. Zawierają one co najmniej 30% białka, niezbędny dla zdrowego rozwoju tłuszcz, a także składniki warzywne i owocowe, takie jak wartościowe wysłodki buraczane. Odpowiednio zbilansowana karma dla psa zapewnia mu świetną odporność, prawidłowe trawienie, lśniącą sierść oraz zdrowe stawy. Warto pamiętać, że szczeniaki mają dużo wyższe zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych, niż dorosłe psy. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać wysokiej jakości karmy już od pierwszych miesięcy życia szczeniaka.

Przeczytaj:  Kosmetyki a rodzaj psiej sierści – jak je wybierać?

Sprawdzone karmy dla szczeniąt

Sklep zoologiczny Psia Kość oferuje duży wybór wysokiej jakości karm dla szczeniąt w wielu smakach. Są to produkty o zbilansowanym, bogatym w składniki odżywcze składzie, który w całości spełnia potrzeby żywieniowe młodych psów. Na stronie https://sklep-psiakosc.pl/pl/c/Karmy/183 możesz zamówić sprawdzone karmy dla swojego czworonożnego pupila. Jeśli poszukujesz różnego rodzaju akcesoriów takich jak miski, smycz, legowisko czy inne produkty dla psa, również możesz zakupić je w tym sklepie. Na https://sklep-psiakosc.pl znajdziesz niezwykle szeroki asortyment artykułów dla szczeniąt, jak i dla dorosłych psów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.