Dlaczego warto zainwestować w smycze Biothane?

pies na smyczy

Smycz to podstawowe akcesorium, które musi posiadać każdy właściciel psa. Ważna jest nie tylko jej długość czy szerokość, ale również materiał wykonania. Pod tym względem smycze Biothane nie mają sobie równych. Sprawdź, dlaczego.

  1. Czym są smycze Biothane?
  2. Jak wybrać odpowiednią smycz Biothane?

Dobra smycz dla psa jest na wagę złota. Tradycyjne smycze i linki treningowe pomagają w ujarzmieniu zwierzęcia i zapewnieniu mu bezpieczeństwa, jednak właściciel czworonoga, który chce rozpieścić swojego psa, powinien rozważyć zakup smyczy Biothane.

Czym są smycze Biothane?

Smycz Biothane to nie zwykła smycz, ale produkt spełniający najwyższe standardy nie tylko właścicieli i ich psów, ale również specjalistów z branży. Mianem Biothane określa się materiał, z którego wytwarza się akcesoria dla psa. Biothane to tak naprawdę wiele materiałów, różniących się od siebie elastycznością, wytrzymałością, szerokością i grubością, które łączą jednak najlepsze właściwości użytkowe.

Biothane to materiał elastyczny i miękki, który szybko powraca do swojego pierwotnego kształtu. Obroża lub smycz wykonana z tego materiału jest całkowicie bezpieczna dla czworonoga – nie zawiera lateksu ani innych szkodliwych dla zwierząt substancji. Materiał jest wodoodporny i łatwy w czyszczeniu – wystarczy go przetrzeć wilgotną ściereczką lub umyć pod wodą, używając delikatnej szczoteczki i mydła. Biothane nie pochłania zapachów, jest odporny na działanie zmiennych temperatur oraz promieniowania UV – pod ich wpływem nie zmienia swoich właściwości.

Kropką nad „i” jest wzornictwo. Nowoczesne i klasyczne, przypadnie do gustu nie tylko właścicielom, ale również zwierzętom. Te niezwykle wytrzymałe akcesoria do codziennych spacerów w przystępnej cenie można nabyć w sklepie Malier Studio.

Jak wybrać odpowiednią smycz Biothane?

Smycz, nawet ta z najlepszych materiałów, musi być odpowiednio dobrana do potrzeb i warunków fizycznych Twojego psa. Inna będzie odpowiednia dla silnych psów, a inna dla ras małych, które charakteryzują się niewielką siłą.

Przeczytaj:  Szczeniak w domu - wszystko co musi wiedzieć właściciel nowego domownika

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na parametry techniczne i walory użytkowe, a dopiero później na wzornictwo i estetykę. Smycz musi być przede wszystkim solidna i trwała. Powinna więc charakteryzować się wytrzymałością – dotyczy to nie tylko materiału, z którego została zrobiona, ale również okuć czy elementów dodatkowych. Ważny jest także rodzaj łączeń, a więc czy są to nity, czy smycz jest szyta, a także wytrzymałość karabinka (smycz przepinana jest zdecydowanie jedną z najwygodniejszych dla właścicieli i ich zwierząt).

Bardzo duże znaczenie mają uwarunkowania fizyczne psa. Duży i masywny pies ma zwykle wiele siły, dlatego wymaga prowadzenia na bardzo wytrzymałej, odpornej na uszkodzenia smyczy. Ta powinna być zakończona trwałą rączką, która nie tylko będzie pewnie leżeć w dłoni właściciela, ale również zabezpieczy tę dłoń przed uszkodzeniami, jeśli pies pociągnie za smycz. Znacznie łatwiej wybrać smycz dla małego psa – w tym wypadku trzeba jednak pamiętać, aby nie była zbyt długa.

Ostatnim kryterium wyboru jest wzornictwo. Oryginalne wzory smyczy mogą nie tylko cieszyć oko właściciela, ale również przyczynić się do bezpieczeństwa czworonoga. Smycz w odblaskowych kolorach znacznie je podniesie podczas wieczornych spacerów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby smycz i obroża były akcesoriami stylowymi i nowoczesnymi pod względem estetycznym, pod warunkiem, że nie szkodzi to ich trwałości i wytrzymałości. Wybierając akcesoria Biothane można się cieszyć zarówno jakością, jak i estetyką. Czy można chcieć czegoś więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.