Duże rasy psów – poznaj nasze TOP 8

duze psy

Duże rasy psów od dawna budzą wiele emocje. Utożsamiane są z psami, które stróżują. Tymczasem okazuje się, że są świetnym towarzyszem człowieka i sprawdzą się w domu, nawet w tym, w którym jest dziecko! Jakie olbrzymie rasy psów warto wybrać? Przedstawiamy nasze TOP!

Rasy dużych psów – dla kogo?

Nie od dziś mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. To prawdziwy kompan, cudowny towarzysz na długie lata. istnieje wiele ras czworonogów. Niektóre z nich cechuje łagodne usposobienie, inne są dość charakterne. oczywiście niezwykle istotną role odgrywa cały proces socjalizacji oraz szkolenia pupila. Pies od samego początku musi mieć jasno określone zasady, nauczyć się tego, co może, a co jest kategorycznie zabronione.

Dlatego bardzo ważne jest, aby zapoznać się z historią konkretnej rasy, poczytać o niej, jakie ma zalety i wady. Pod uwagę z pewnością trzeba wziąć to, czy pies nadaje się do rodzin z dziećmi, dla osób starszych, czy wymaga zwiększonej aktywności fizycznej, jak znosi obecność innych zwierząt. Nie bez znaczenia jest również wielkość czworonogów. Małe psy są idealne do mieszkań.

Z kolei na bardzo duże psy decydują się zazwyczaj osoby, które mieszkają w domkach jednorodzinnych. Choć zdarza się, że duże psy zamieszkują również mieszkania w bloku. Posiadanie olbrzyma w domu nie tylko pozwala zyskać wiernego przyjaciela, ale również i ochronę terenu. W końcu nie ulega wątpliwości, że duży pies budzi respekt wśród obcych i zdecydowanie zniechęca nieproszonych gości do wejścia na posesję.

Rasy psów dużych – nasze TOP 8

Myślisz o zakupie lub adopcji psa? Przedstawiamy rasy psów olbrzymich, na które warto zwrócić uwagę! Zobacz

Bernardyn

Zapewne każdy z Was kojarzy słynnego psa Beethovena z filmu o tym samym tytule. To właśnie Bernardyn! Ten olbrzymi pies typu górskiego jest niezwykle zrównoważony i spokojny, o ile zostanie od samego początku dobrze wychowany i poddany procesowi socjalizacji. Ma predyspozycje do stróżowania, a więc nie jest całkowicie pozbawiony agresji, o czym warto pamiętać. Jego temperament jest umiarkowany i odpowiednio wyszkolony jest naprawdę świetnym i grzecznym towarzyszem całej rodziny. Niezwykle łagodny, przyjacielski szybko przywiązuje się do opiekunów, stając się bardzo wiernym przyjacielem. Nie lubi samotności i potrzebuje bliskiego kontaktu ze wszystkimi domownikami. Nie jest psem jednego właściciela. Darzy uczuciem każdego.

bernardyn

 

Mimo, że jest to olbrzymi, wysoki pies to jest bardzo delikatny wobec dzieci i spokojnie może pojawić się, gdy w domu jest dziecko. Niestety ze względu na gabaryty trzeba bardzo uważać, aby przypadkiem nie zrobił swoją masą krzywdy szczególnie tym najmłodszym. Dodatkowo jest bardzo cierpliwym psem i naprawdę ciężko wyprowadzić go z równowagi. Choć, gdy jest potrzeba, sprawdzi się jako obrońca. Jeżeli od samego początku będzie przebywał z innym psem czy kotem, potraktuje ich jako przyjaciół, a nie wrogów.

Doskonale sprawdzi się jako stróż, ponieważ jego wygląd budzi ogromny respekt. Bardzo istotne jest to, że świetnie wyczuwa prawdziwe zagrożenie i wykazuje agresję tylko i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Najlepiej sprawdzi się w domu z ogrodem. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, to uwierz, że olbrzymie rasy psów potrafią być naprawdę słodkie

Mastif tybetański

Mastify tybetańskie to bardzo duże psy o złożonej psychice. Cechuje się niezależnością oraz samodzielnością, ale jednocześnie przywiązuje się do swoich opiekunów. podobnie, jak inne rasy dużych psów np. bernardyny, nie są psami jednego opiekuna. Otaczają miłością i zaufaniem wszystkich członków rodziny. Obchodzą się z nimi bardzo delikatne, ufają im, a do tego są bardzo cierpliwe. Uwielbia towarzystwo swoich opiekunów i bardzo chętnie uczestniczy w życiu domowym.

Przeczytaj:  Pies ugryzł dziecko - co teraz zrobić?

Choć wygląda dumnie, poważnie, to w mgnieniu oka staje się baraszkującym misiem, który z chęcią poddaje się pieszczochom oraz zabawom z ludźmi czy innymi psiakami. Warto jednak mieć na uwadze, że wymaga on odpowiedniej socjalizacji i szkolenia już od pierwszych dni w domu. Brak konsekwentnej nauki czy też nieprawidłowa nauka może spowodować, że zwierzę stanie się agresywne wobec innych ludzi, szczególnie na ich terenie. Jeśli zdecydujesz się n a tę rasę, to pies koniecznie musi być z hodowli. Niestety osobniki z pseudo hodowli mogą wykazywać ogromne problemy natury psychicznej.

mastiff tybetanski

Mogą być agresywne, co stanowi ogromne zagrożenie dla domowników, jak i obcych ludzi. Nie znasz wtedy historii psiaka przez co, nie masz pewności, że da się opanować jego charakter i zmienić. To co najważniejsze, psy tej rasy nie lubią nudy. Jeśli nie zapewnisz im zabawy, to po powrocie do domu możesz zastać zdewastowany dom, jak i ogród. Te duże psy najlepiej sprawdzą się u osób, które są doświadczone i konsekwentne. Ze względu na gabaryty, charakter i oraz ogromną siłę nie nadaje się dla starszych osób ani rodzin z dziećmi. Nie sprawdzi się również w mieszkaniu w bloku.

Landseer

Landseer to pies silny o majestatycznej budowie. Ten bardzo duży pies dorasta nawet do 82 centymetrów. Jego atutem jest długi, gęsty i delikatny w dotyku włos. Landseer będzie idealnym wyborem dla osób, które szukają rasy dużych psów. Przedstawiciele tej rasy są z natury bardzo łagodne. Zawsze są gotowe do obrony słabszych, w tym również i dzieci. Są niezwykle wierne i oddane. Szybko się przywiązują do domowników. Musisz mieć świadomość, że potrzebują dużo miłości i uwagi. Ci więcej, nie wykazują agresji. Są bardzo przyjazne oraz zrównoważone.

landseer

Niestety nie lubią samotności, która źle wpływa na ich psychikę. Należą do psów inteligentnych i bardzo szybko się uczą. Dla kogo Landseer? Z pewnością dla rodzin z dziećmi. Pamiętaj jednak, że decydując się na tą rasę, musisz mieć dużo czasu dla psiaka. To także idealna rasa dla osób aktywnych, ponieważ czworonóg uwielbia letnie wyjazdy nad jezioro. Sprawdzi się również jako pomocnik ratownika wodnego.

Polski owczarek podhalański

Ten śnieżnobiały, duży pies to polska rasa psa. należy on do rasy psów dużych pasterskich i właśnie z ochroną owiec na wypasie jest kojarzony. Co się okazuje, doskonale sprawdzi się również jako towarzysz codziennego życia! Rasa ta wywodzi się od psów stróżujących. Początkowo służyły do obrony obejść, domów, a dopiero potem zaczęto wykorzystywać je do pomocy podczas wypasów. To sprawia, że są one idealnymi obrońcami obejść i są bardzo czujne, a jednocześnie nieufne wobec obcych. Pomimo tego są bardzo spokojnymi i zrównoważonymi czworonogami.

Cechują się umiarkowanym temperamentem oraz zaradnością. Bardzo chętnie współpracują z człowiekiem. Bardzo szybko przywiązują się do ludzi, a także miejsca, w którym przebywają. Nie są psem jednego właściciela, bo wszystkich darzą uczuciem. Nie dążą również do dominacji. Świetnie się sprawdzą w rodzinach z dziećmi, ponieważ mają bardzo silny instynkt opiekuńczy. Ponadto są bardzo cierpliwie. Pamiętaj jednak, że wszystkie rasy psów olbrzymich i dużych są bardzo masywne i mogą przypadkiem przewrócić dziecko podczas wspólnego spędzania czasu. Dlatego musisz zachować szczególną ostrożność i obserwować pupila i malucha.

Przeczytaj:  Czy pies może jeść truskawki SPRAWDŹ!

owczarek podhalanski maly

Owczarki podhalańskie z natury są bardzo inteligentne, więc nauka i szkolenie ich nie powinno sprawić problemu, o ile będziesz konsekwentny. Ich zaleta jest również dobra odporność i dobry stan zdrowia. Owczarki podhalańskie to duże psy, które potrzebują odpowiedniej aktywności fizycznej oraz miejsca. Nie sprawdza się w mieszkaniach w mieście. Znacznie lepiej czują się w domach z dużym ogrodem. Ogród daje im możliwość spożytkowania nadmiaru energii oraz zaspokojenia potrzeby węszenia czy zabawy. Musisz mu stworzyć odpowiednie warunku do codziennej aktywności. Poza ogrodem warto wybierać się z nim na długie spacery.

Rasy dużych psów dla dzieci

Zastanawiasz się, czy ogromne psy są dobrym pomysłem, gdy w domu są dzieci? wszystko zależy od tego, n a jaką radę ostatecznie się zdecydujesz. Okazuje się, że istnieją wielkie psy, które są idealnym towarzyszem dla młodszych i starszych dzieci. Przedstawiamy duże, a jednocześnie łagodne rasy czworonożnych przyjaciół.

Labrador

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że labrador to pies, który słynie z tego, że jest wybierany przez rodziny z dziećmi. Psy tej rasy są bardzo łagodne i są miłośnikami zabawy. Co ciekawe, pierwotnie zwierzęta te były towarzyszami myśliwych podczas polowań. Miały za zadanie tropić ustrzeloną zdobyć i przynieść ją myśliwemu w nienaruszonym stanie. To z kolei sprawiło, że obecnie kochają aportować i bawić się w przynoszenie piłeczki. Choć są to olbrzymie psy, to świetnie sprawdzą się w domu z dzieckiem. Musisz jednak mieć na uwadze, że są bardzo masywne.

Chcąc okazać miłość i czułość, mogą niechcąco zrobić krzywdę maluszkowi. Dlatego zawsze bądź obok malucha i psa kontroluj ich zabawę. Nigdy nie spuszczaj obojga z oczu! Ich niewątpliwą zaletą jest duża cierpliwość oraz łagodne uspokojenie. Szybko przywiązują się do swoich właścicieli. Labradory są psiakami aktywnymi, a więc nie zaspokoją ich krótkie spacery, na których załatwią swoje potrzeby fizjologiczne Wymagają odpowiedniej dawki ruchu, aby móc spożytkować swoją energię. Dobrze, aby co najmniej jeden spacerów w ciągu dnia był dłuższy.

labrador

Możesz zabrać dziecko i pupila na długi spacer do lasu. tam porzucać psu jego ulubioną piłkę. w ten sposób zaspokoi potrzebę wybiegania się, tropienia i węszenia, a przy okazji zbudujecie i wzmocnicie więź. Co więcej, labradory są niezwykle empatycznymi czworonogami. Dlatego wykorzystywane są w dogoterapii oraz w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Golden retriever

Jeśli szukasz rasy dużych psów dla rodzin z dziećmi, to koniecznie rozważ Golden retriever, który przypomina zarówno z wyglądu, jak i charakteru labradora. Golden retriever to bez wątpienia jedna z najbardziej polecanych ras dla dzieci. Bardzo szybko i mocno przywiązują się do swoich właścicieli, stając się wiernym towarzyszem na całe życie. Wyróżnia ich przede wszystkim to, że z natury są bardzo łagodne i cierpliwie, co jest niezwykle istotne.

Należy jednak pamiętać, że są to psy myśliwskie, a więc rozpiera je energia. W związku z tym potrzebują sporo ruchu, a nie szybkich spacerów. uwielbiają długie spacery, a także zabawy na świeżym powietrzu. Kochają węszyć, tropić oraz gonić za piłeczką. Przedstawiciele tej rasy nie lubią nudy. Musisz im zapewnić rozrywkę, bo inaczej same sobie ją zaczną szukać. To, co jest charakterystyczne dla tych psów, to miłość do wody. uwielbiają kałuże oraz kąpiele w zbiornikach wodnych. jeśli wybierasz się z rodziną nad morze, to spokojnie możesz wziąć pupila ze sobą. Będzie w swoim żywiole, dosłownie jak ryba w wodzie! Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, to także będzie to idealny wybór dla Ciebie.

Przeczytaj:  Rodowód psa - czym jest, jak go wyrobić i ile kosztuje?

golden retriever

Pamiętaj jednak, że psiaki te nie lubią samotności. Lubią być w centrum zainteresowania, przywiązują się do swojej ludzkiej rodziny, a rozstanie z wami może doprowadzić nawet do depresji! Są przeznaczone do domów, w których jest pełno miłości, czułości, ponieważ są wrażliwe psychicznie. Źle znoszą przebywanie w miejscach, gdzie panuje nerwowa atmosfera. Należy się obchodzić z nimi tak delikatnie, jak z dziećmi.

Nowofundland

Nowofundland to rasa psa, która zachwyca swoim majestatycznym wyglądem. Przepiękna sierść sprawia, że żaden miłośnik czworonogów nie przejdzie obok niego obojętnie. Swoim wyglądem przypomina olbrzymią maskotkę. Co ciekawe, jego włosie jest odporne na moczenie oraz wilgoć. Na samym początku warto zaznaczyć, że pies nie odnajdzie się w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Ze względu na swoje rozmiary, najlepiej sprawdzi się w domu z ogrodem, ewentualnie w dużym mieszkaniu z tarasem. A co z dziećmi? Okazuje się, że te olbrzymie psy są niezwykle przyjacielskie i cierpliwe, więc są idealnym kompanem rodzin z dziećmi.

Szybko przywiązują się do człowieka, są dla niego łagodne i bardzo życzliwe dla ludzi. Co więcej, są bardzo opiekuńczymi zwierzętami, co czyni ich idealnym towarzyszem dla maluszków. Ponadto, są bardzo cierpliwe i pozbawione agresji. Oczywiście pod żadnym pozorem nie wolno zostawić pupila z dzieckiem, tym bardziej malutkim, ponieważ piesek jest bardzo duży. W związku z tym przypadkiem może po prostu dziecko przewrócić. Ich łagodność sprawia, że nie odnajdą się w roli stróża, ponieważ są przyjazne nawet i dla obcych. Nowofundlandy kochają kontakt z człowiekiem. Uwielbiają się z nim bawić. Idealnie sprawdzą się u dużych rodzin, w których opiekunowie poświęcą mu sporo czasu.

nowofundlandczyk

Będzie opiekował się maluchami, aby nie stała się im krzywda. Można mu spokojnie powierzyć ważne zadania, bo jest świetnym pomocnikiem człowieka. Po przejściu szkoleń może być psem ratownikiem w ratownictwie wodnym. Nowofundlandy są również bardzo inteligentne, a więc szybko się uczą. Choć trzeba mieć na uwadze, że nie lubią powtarzać wiele razy tej samej czynności. Po prostu szybko się nudzą.

Berneński pies pasterski

Berneński pies pasterski to duży i wysoki pies, który z roku na rok zyskuje coraz większa popularność. trudno się dziwić. To niezwykle bardzo piękny piesek, który wbrew pozorom jest niezwykle łagodny i opiekuńczy. Ten duży pies cechuje się zrównoważonym oraz stabilnym charakterem. Jest bardzo opanowany, cierpliwy, czujny oraz łagodny. Szybko i mocno przywiązuje się do swoich opiekunów, stajać się idealnym kompanem.

Co więcej, nie należy do psów jednego opiekuna, a kilku. Ma tak dużo miejsca w serduszku, że pokocha każdego domownika. Niestety źle znosi samotność. Na samym początku te wielkie psy są zdystansowane i nieufne wobec gości. Ale jak tylko zobaczą, że są to dobrzy ludzie, od razy zmieniają swoje nastawienie i nawiązują kontakt. Mają to po swoich przodkach, którzy byli przodkami. berneński pies pasterski kocha dzieci, a maluchy uwielbiają jego. Co prawda, jest on dość spory, ale jednocześnie bardzo ostrożny wobec maluchów.

bernenski pies pasterski

Oczywiście to nie zwalnia Cię z ciągłej obserwacji malucha, nawet kilkuletniego i psiaka. Ze względu na swoją masę może przypadkiem przewrócić dziecko. Psy te najlepiej sprawdzą się w domach z dużym ogrodem, gdzie mają możliwość wybiegania się. Teoretycznie można je trzymać w bloku, ale najlepiej w dużych mieszkaniach, gdzie dodatkowo jest taras i na parterze lub w bloku z windą, ponieważ te duże psy nie powinny korzystać ze schodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.