Jak działa obroża na pchły i kleszcze dla psa?

Jak działa obroża na pchły i kleszcze dla psa

Obroża na pchły i kleszcze dla psa to jeden z najbardziej popularnych środków ochrony zwierzaka przed pasożytami zewnętrznymi. Ma ona za zadanie nie tylko odstraszyć żerujące kleszcze, ale przede wszystkim zabezpieczyć psa przed skutkami ukąszenia. Jak działa obroża na kleszcze u psa?

Obroża na pchły i kleszcze dla psa – skuteczność

Skuteczność obroży na pchły i kleszcze u psa zależy od wielu czynników. Przede wszystkim ważne jest, by korzystać wyłącznie ze sprawdzonych preparatów zawierających substancje, które uśmiercą pasożyta, gdy dojdzie do ukąszenia. Dobrej jakości obroża przeciwkleszczowa, taka jak np. Foresto jest w stanie zapewnić nieprzerwaną ochronę przez okres nawet ośmiu miesięcy.

Jak działa obroża na pchły i kleszcze dla psa

Substancje aktywne uwalniane są w kontrolowanych dawkach przez długi czas, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii. Ponadto obroża ta jest wodoodporna, dlatego regularne kąpiele czy pływanie w jeziorze nie wpływają negatywnie na jej działanie przeciwkleszczowe.

Skuteczność obroży zależy jednak od sposobu jej założenia. Obroża powinna dokładnie przylegać do skóry zwierzęcia, a jednocześnie nie może być zaciśnięta zbyt mocno. Prawidłowo dopasowana powinna pozwolić na włożenie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję.

Jak działa obroża na kleszcze u psa?

Na rynku dostępne są różne rodzaje obroży przeciwkleszczowych. Niektóre opierają się wyłącznie na olejkach eterycznych, które mają za zadanie odstraszać pasożyty.

Charakteryzują się one niską skutecznością i nie chronią zwierzaka przed zachorowaniem na babeszjozę czy inne choroby odkleszczowe. Wybierając obrożę antykleszczową warto więc wybrać produkt działający biobójczo, który zapewni prawidłową ochronę.

Dobrej jakości obroża oprócz zabijania pcheł i kleszczy, wykonana jest z bezpiecznego materiału (polimeru), który stopniowo uwalnia zawarte w niej substancje czynne.

Przeczytaj:  Jak widzi pies? Czy pies widzi kolory?

One stopniowo rozprowadzają się po skórze i sierści psa, tworząc niewidzialną warstwę ochronną, która ma na celu zabić pasożyty, gdy tylko postanowią wejść w bezpośredni kontakt ze zwierzęciem. Oprócz działania bójczego, niektóre obroże posiadają dodatkowe działanie odstraszające, co pozwala uniknąć przeniesienia pasożytów na sierści do domu.

Jaka obroża na kleszcze?

Jednym z najbardziej popularnych środków ochrony przed kleszczami jest obroża Foresto na pchły i kleszcze dla psa. Cechuje się ona nie tylko bardzo wysoką skutecznością, ale przede wszystkim długim czasem działania.

W przeciwieństwie do większości produktów dostępnych na rynku, których okres działania wynosi zaledwie cztery tygodnie, Foresto może zapewnić nawet ośmiomiesięczną ochronę przed pasożytami zewnętrznymi. Specjalna technologia wykonania sprawia, że substancje zawarte w obroży uwalniane są stopniowo w odpowiednich, kontrolowanych dawkach.

Obroża ta posiada dwie substancje czynne – imidakloprid i flumetrynę, które są skuteczne nie tylko w walce z kleszczami, ale także chronią zwierzę przed pchłami, wszami i wszołami.

Warto przy tym zaznaczyć, że Foresto jest obrożą wodoodporną, czego nie można powiedzieć o wielu innych preparatach dostępnych na rynku, dlatego doskonale nadaje się dla psów, które lubią czasem zażywać kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.