Jak namówić rodziców na psa? 5 skutecznych argumentów

rodzina z psem

Większość dzieci marzy, o tym aby w domu pojawił się pies. Niestety wielu rodziców nie wyraża na to zgody. Zwierzę w mieszkaniu wiąże się z wieloma obowiązkami. Jak namówić rodziców na psa? Oto 5 najlepszych argumentów.

Jak namówić rodziców na psa?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że posiadanie psa to radość, ale również i ogrom obowiązków. Pupila trzeba nakarmić, posprzątać po nim, nauczyć go czystości w domu, wyprowadzać na spacery. Do tego do chodzi odpowiednia pielęgnacja, szczepienia oraz wizyty kontrolne w razie konieczności. Jeśli pies dodatkowo choruje, konieczne jest jego leczenie, które wiąże się ze sporym wydatkiem.

To, że rodzice nie wyrażają zgody na posiadanie czworonoga jest całkiem normalne. Nie chcą dokładać sobie kolejnych obowiązków ani dodatkowych zmartwień. Jeśli marzysz o nowym członku rodziny w postaci zwierzaka i nie wiesz jak namówić rodziców na psa, musisz przede wszystkim udowodnić im, że jesteś bardzo odpowiedzialną osobą. Chcą mieć pewność, że zajmiesz się psem.

Wiele dzieci pragnie pupila, ale po pewnym czasie wychodzenie z psem staje się obowiązkiem mamy lub taty. Dlatego musisz im udowodnić, że w Twoim przypadku tak nie będzie.  Jeśli zauważą, że rzeczywiście się starasz i jesteś gotowy na pupila, z pewnością wyrażą zgodę.

Pies to wielka odpowiedzialność i obowiązek

Pies to bez wątpienia prawdziwy przyjaciel i świetny kompan. Pamiętaj jednak, że pojawienie się pupila w domu, wiąże się z nowymi obowiązkami, a także wydatkami. Zanim zaczniesz planować, jak przekonać rodziców na psa, jeszcze raz dokładnie przemyśl swoją decyzję.

Przeczytaj:  Agresja u psa - przeczytaj dlaczego pies jest agresywny

Przede wszystkim zapisz sobie wszystkie wady i zalety z posiadania czworonoga. Zastanów się czy masz czas, aby wychodzić z psem na spacery co najmniej trzy razy dziennie, a na samym początku jeszcze częściej. Zanim nauczysz psa czystości w domu, może minąć kilka dni, a nawet tygodni. Odpowiedz sobie na najważniejsze pytania:

  1. Czy dam radę wychodzić z psem przed i po szkole?
  2. Czy będę w stanie zrezygnować z wyjścia z wyjazd, gdy nie będzie z kim zostawić psa?
  3. Czy będę w stanie wrócić do domu wcześniej, aby wyjść z psem?

Pies to nie zabawka. Musisz o tym pamiętać! Jeśli nie poświęcisz mu odpowiedniej ilości czasu, nie zbudujecie ze sobą więzi. Czworonóg potrzebuje opiekuna, nauczyciela. Psy, podobnie jak dzieci, należy wszystkiego nauczyć już od pierwszych dni życia. Szkolenia i treningi są niezwykle istotnym elementem jego życia. Zastanów się również czy macie z kimś zostawić psa, gdy będziecie chcieli wyjechać? Podróż z psem nie zawsze jest możliwa. A jeśli nie macie, to czy będziecie w stanie opłacić hotel dla psów?

5 najlepszych argumentów do przekonania rodziców na psa

Pies to prawdziwy przyjaciel rodziny, który potrafi wnieść do domu wiele miłości. Jednak decyzja o kupnie lub adopcji czworonoga musi być przemyślana. Ponadto, wymaga zgody wszystkich członków rodziny. Jeśli nie wiesz jak przekonać rodziców na psa, przedstawiamy 5 najlepszych argumentów.

1. Pokaż rodzicom, że jesteś odpowiedzialny

Jeśli chcesz namówić swoich rodziców na zwierzę, musisz pokazać im, że podchodzisz do tego odpowiedzialnie. Niezwykle istotne jest okazanie gotowości do wszelkich wyrzeczeń. Obiecaj mamie i tacie, że będziesz codzienne wychodzić z psem na spacery, a także sprzątać po nim, dopóki nie nauczy się czystości w domu. Powiedz, że nastawisz budzik kilka minut wcześniej niż zwykle, aby przed szkołą wyprowadzić pupila na dwór.

Przeczytaj:  Jak rozpoznać że Twój pies jest sfrustrowany brakiem ruchu?

Jeśli nie będą chętni, możesz poprosić ich na wystawienie Cię na próbę. Niech zlecą Ci jakieś zadanie, abyś mógł się wykazać. Świetnym sposobem jest wychodzenie z psem sąsiadów czy kogoś z rodziny. W taki sposób udowodnisz rodzicom, że potrafisz dotrzymać słowa.

2. Przejmij część domowych obowiązków

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że pies to nowe obowiązki. Pokaż rodzicom, że świetnie sobie z nimi radzisz. Zaoferuj im pomoc w codziennych obowiązkach np. sprzątaniu czy zmywaniu naczyń. czworonogi gubią sierść, a w pierwszych tygodniach załatwiają się, więc sprzątania będzie znacznie więcej. Zajmując się tymi czynnościami, pokażesz im, że jesteś  wstanie ich tym odciążyć.

3. Przedstaw zalety posiadania psa

Jeśli nie wiesz jak namówić rodziców na psa, stwórz listę zalet posiadania czworonoga. Jedną z nich jest nauka odpowiedzialności. Zwierzę nadaje się do tego idealnie. Musisz z nim wyjść, nakarmić, pobawić, wyszkolić, a takze udać się do weterynarza. Powiedz swoim rodzicom, że w ten sposób nauczysz się bycia odpowiedzialnym, co jest pierwszym krokiem do bycia dorosłym. Po drugie, wyprowadzanie psa na spacery pozwoli Ci zadbać o kondycję fizyczną.

Codzienne wyjścia pozytywnie wpłyną na Twoją formę. Zamiast spędzać czas przed komputerem, będziesz wychodził na świeże powietrze. To powinno ich przekonać. Kolejnym argumentem za posiadaniem pupila jest ochrona przed intruzami. Doskonale sprawdzi się, gdy mieszkacie w domku. Możesz powiedzieć rodzicom, że będzie chronił przed złodziejami i nie trzeba obawiać się o pozostawione rzezy na podwórku.

Co więcej, pupil to dobry towarzysz nie tylko dla Ciebie, ale i dla całej rodziny. I najważniejsze – pies wykazuje właściwości terapeutyczne. Jego obecność jest nieoceniona, gdy jesteśmy smutni oraz przygnębieni. Zabawa z psem potrafi oderwać myśli od szarej rzeczywistości.

Przeczytaj:  Pies ze schroniska - jak wychować psa ze schroniska

4. Przeznacz część kieszonkowego na rzecz psa

Jednym z najlepszych argumentów jest zaproponowanie rodzicom, aby część Twojego kieszonkowego poszła na opłaty związane z psem m.in. karmę, szczepienie, kontrolne wizyty u weterynarza. W ten sposób rodzice zrozumieją, że Ci zależy i jesteś gotowy na posiadanie czworonoga. Możesz również zaoferować, że podejmiesz dodatkową pracę, która nie będzie kolidowała ani ze szkoła, ani z opieką nad pupilem. Na pewno im tym zaimponujesz!

5. Daj rodzicom czas

Na sam koniec daj rodzicom czas na zastanowienie się. Adopcja lub kupno psa wymaga namysłu. Zwierzę to nie zabawka, a odpowiedzialność. Rodzice sami muszą to zrozumieć, a także zauważyć, że naprawdę się starasz. Dopóki nie wyrażą zgody, cały czas udowadniaj im, że jesteś gotowy na nowego członka rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.