Na jaką kurtkę na zimę się zdecydować?

kurtka-na-zime

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima. Mamy już listopad, a więc może się dosłownie pojawić w każdym momencie. Pewnie jak co roku zaskoczy kierowców. Jednak nie powinniśmy pozwolić na to, aby zaskoczyła nas samych.

W związku z powyższym wybierzmy dla siebie odpowiednią kurtkę, która będzie nam służyła przez całą zimę i nie będziemy mogli się absolutnie do niczego przyczepić. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze kurtki marzeń? Pora to sprawdzić.

Kurtki wielofunkcyjne

kurtka-na-zime

Życzeniem klasycznym każdej osoby jest to, aby kurtka na zimę w zasadzie nadawała się do absolutnie wszystkiego. Ma w niej być ciepło, gdy idziemy do sklepu, nie powinniśmy się w niej przegrzewać podczas górskich wędrówek, a najlepiej, jeśli sprawdziłaby się także na stoku narciarskim. Czy taka kurtka istnieje? Może być ciężko. Warto jednak zapoznać się z ofertę https://adrenaline.pl/. Na pewno w tej ofercie nie jedna kurtka nas pozytywnie zaskoczy.

Jeśli szukamy kurtki możliwie najbardziej uniwersalnej, to powinniśmy postawić na kurtki trzy w jednym. Takowa kurtka jest w stanie zaspokoić prawie wszystkie nasze potrzeby. Warstwa zewnętrzna jest absolutnie nieprzemakalna.

Co więcej, jest to warstwa oddychająca. Wszystko za sprawą membrany. Z kolei wypinana warstwa odpowiada u nas za termiczny komfort. Najczęściej jest to polar, ale możemy się także spotkać z podpinką wykonaną z puchu, czy też z materiałów syntetycznych. Taka kurtka na pewno zapewni nam wysoki komfort termiczny.

Gdy chcemy skupić swoje poszukiwania na kurtkach w typie trzy w jednym, to pamiętajmy, że szczególną swoją uwagę powinniśmy zwrócić na kurtki z wpinkami puchowymi oraz syntetycznymi. One dają na pewno o wiele, wiele lepszą termikę. O ile w polarze nie wychodzimy zimą na zewnątrz, to już wpinka puchowa sprawi, że nie będziemy narzekać na nasze okrycie wierzchnie.

Przeczytaj:  Czym się kierować przy wyborze sianka dla świnki morskiej?

A może tradycyjna kurtka puchowa?

Gdy przeglądamy sobie kurtki na Adrenaline, to na pewno niemałe wrażenie robią na nas kurtki puchowe. Od dobrych kilku sezonów są one świetnym rozwiązaniem na zimę. Znajdziemy ich naprawdę sporo. Co więcej, są one dostępne w różnych przedziałach cenowych. Jak wybrać taką, która rzeczywiście nas usatysfakcjonuje? Na pewno powinniśmy się skupić na jakości puchu.

Do tego dochodzi także zewnętrzny materiał. Powinien to być puch lekki, jak i nieprzepuszczający. Wypełnienie puchowe o bardzo dobrej jakości powinno się składać w dziewięćdziesięciu procentach z puchu, jak i w dziesięciu procentach z pierza. Jak powinna kształtować się sprężystość?

Powinna ona wynosić przynajmniej 700. Puch o takowych właściwościach jest na pewno wręcz niedościgniony przez różnego rodzaju syntetyki. Czy te wszystkie składy są na kurtce opisane? Jak najbardziej tak. Dotyczy to zarówno zakupów w sklepie internetowych, jak i w sklepie stacjonarnym.

Bardzo ważne jest to, aby na zakup kurtki poświecić odpowiednią ilość czasu. Dlaczego? Dzięki temu nasz wybór okaże się absolutnym strzałem w dziesiątkę. Tego właśnie oczekujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.