Penis psa – kompedium wiedzy

pies w lesie

Zapewne wielu opiekunów czworonogów było świadkiem, gdy ich pupil pokazał swój penis. To tzw. psia szminka, która pojawia się, gdy pies jest napalony. Ile trwa erekcja u psa? Jak zbudowane jest prącie psa?

Budowa penisa psa

Budowa układu rozrodczego psa zależy od płci. U suk jest to pochwa, jajniki i jajowody. Natomiast u samców to:

  • prącie – prącie psa jest narządem kopulacyjnym, które służy do wprowadzania nasienia do narządu rodnego suki, a także do wydalania moczu. Żołądź prącia osłania napletek (częściowo lub całkowicie), czyli fałd skórny,
  • jądra – jądra u psa występują w formie parzystej. Ich rozmiar zależy od wielkości czworonoga, jednakże nie są one zbyt wielkie. Mają nieco jajowaty. Pełnią one funkcję samczych gruczołów płciowych. Znajdują się one w worku skórnym, zwanym moszną. Głównym zadaniem jąder jest produkcja plemników,
  • nasieniowody – zadaniem nasieniowodów jest szybkie przesuwanie nasienia do cewki moczowej

Masturbacja psa – czy faktycznie to robią?

Nie od dziś wiadomo, że większość ssaków zabawia się genitaliami. Konie pocierają penisem o ogrodzenie, ptaki drażnią otwór gałązkami albo trawą, morsy onanizują się za pomocą płetw, gryzione uprawiają seks oralny w pojedynkę, a psy próbują łapać penisa przednimi łapami. Masturbacja psa jest normalnym i zdrowym zachowaniem seksualnym. Co ciekawe, zaczyna się już na etapie szczenięcia.

Młode psy, które tak naprawdę nie do końca są świadome z tego, co robią, zaczynają interesować się swoimi narządami płciowymi. Wraz z upływem czasu, gdy szaleją hormon i zwierzę dojrzewa, zaczyna rozumieć, jaką przyjemność daje kopulacja.

Przeczytaj:  Zabawy z psem - jak bawić się z psem w domu i na zewnątrz?

Masturbacja psa dojrzałego, który jest odseparowany od samic, to po prostu sposób na zaspokojenie popędu płciowego. W tym celu czworonożni przyjaciele wykorzystują części swojego ciała, ale również przedmioty, takie jak maskotki, poduszki. Zdarza się, że obejmują nogę człowieka i zaczynają wykonywać ruchy frykcyjne.

To naturalne zjawisko, o ile zachowanie jest nagminne. W przypadku, gdy sytuacja się powtarza tak często, że jest to wycieńczające dla pupila i można zaobserwować reakcje depresyjne w wyniku oderwania go od nogi czy przedmiotów, należy zgłosić się do specjalisty. Takie zachowanie może świadczyć o patologicznych zaburzeniach, które wymagają konsultacji.

Wzwód u psa – kiedy się pojawia?

Psi penis pojawia się wtedy, gdy futrzany przyjaciel jest podniecony. I wcale nie chodzi tu o podniecenie, tylko i wyłącznie na tle seksualnym. Czworonożny przyjaciel podnieca się wtedy, gdy coś wywołuje u niego ekscytację.

Może to być nowa zabawka, biegające dzieci lub inne osobniki gatunku czy widok członka rodziny, którego zwierzę nie widziało przez kilka dni. W związku z tym czerwony siusiak u psa bardzo często pojawia się dla niewygodnych dla właściciela okolicznościach np. podczas odwiedzin przyjaciół czy rodziny, a nawet i na spacerze. Psia szminka to określenie psiego penisa w trakcie wzwodu.

Nazwa wzięła się od tego, że penis w trakcie wzwodu swoim kształtem przypomina pomadkę. Ponadto jest on w kolorze od różowego do czerwonego.  Zapewne, jeśli masz psa, a nie sukę, to nie raz zauważyłeś wysunięty, czerwony siusiak u psa.

Co w takiej sytuacji robić? Według specjalistów nie należy się krępować, tylko zwyczajnie zignorować takie zachowanie. W efekcie podniecenie ustąpi, a penis schowa się pod napletkiem. Jeżeli zaczniesz zwracać uwagę na czworonoga, to tylko i wyłącznie wzmocnisz niepożądane zachowanie.

W sytuacji, w której czworonóg próbuje „gwałcić” Twoją lub kogoś innego nogę, musisz mu to uniemożliwić. Wstań i przejdź w inne miejsce. Następnie wydaj mu komendę np. siad. Jeżeli ją wykona, daj mu nagrodę w postaci ulubionej przekąski.

Tak jak w przypadku szkolenia innych zachowań, tak i tu niezwykle istotne jest Twoje zaangażowanie, cierpliwość oraz konsekwentność.

Powtarzasz czynność tak długo, aż w końcu futrzany przyjaciel zrozumie, że takie zachowanie nie przynosi mu żadnych korzyści, a za słuchanie się opiekuna i wykonanie danego polecenia, dostaje smakołyk. Pamiętaj, aby nie wykazywać żadnych emocji. Unikaj podniesionego głosu i krzyku. Zwracaj się spokojnym głosem.

Przeczytaj:  Wolontariat w schronisku - jak zostać wolontariuszem? Na czym polega ta praca?

Ile trwa erekcja u psa?

Penis psa przykrywa napletek, czyli skóra, którą pokrywa futro. Czerwony siusiak u psa pojawia się dopiero w momencie erekcji. Warto dodać, że powodem erekcji nie jest tylko popęd seksualny, ale również zabawa z innym psem, a  także i człowiekiem. W trakcie erekcji psu nie chowa sie siusiak. Taka sytuacja nie trwa zbyt długo.

Napalony pies

Napalony pies na suczkę, zwłaszcza w trakcie cieczki, czyli w okresie, w którym suka jest zdolna do zapłodnienia, będzie miał erekcję i dojdzie do kopulacji. To naturalne zjawisko, które nie powinno Cię martwić. Pamiętaj, że czworonogi są gotowe zrobić naprawdę wiele, aby zapłodnić suczkę.

Nawet jeśli do tej pory Twój pupil był spokojny i grzeczny, to może zmienić się w szalonego osobnika, który pokona każdą przeszkodę, byleby spróbować zapłodnić sukę. Warto dodać, że wzwód u psa może wystąpić u każdego czworonoga, nawet wtedy, gdy miał on wykonany zabieg kastracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.