Popularne rasy psów w Polsce – szukajmy zwierząt w sam raz dla nas

Popularne rasy psów w Polsce - szukajmy zwierząt w sam raz dla nas

Każdy, kto ma psa albo chce mieć go w przyszłości, z pewnością nie raz myślał o tym, jakie są najpopularniejsze rasy psów w Polsce i na świecie. Oczywiście decydując się na posiadanie psa, niekoniecznie trzeba tylko sięgać po popularne rasy psów, ale można tutaj też zakupić albo wziąć ze schroniska zwierzę, które będzie nieco „pod prąd” obecnym trendom.

Do popularnych nad Wisłą ras psów możemy zaliczyć takie psy jak: labrador retriever, border collie, owczarek niemiecki, golden retriever, shih tzu, buldog francuski czy też york i in. Z tego krótkiego zestawienia widzimy, że mamy sporo możliwości, jeśli chodzi o dobór rasowych zwierząt.

Najbardziej znane rasy psów możemy z powodzeniem poznać za pośrednictwem Internetu. Tam też z pewnością znajdziemy wiele kundelków, które także czekają na swoich właścicielu. Kochany oraz dobrze karmiony pies, np. berneński pies pasterski na pewno będzie naszym wiernym przyjacielem przez wiele lat – warto się o tym przekonać na własną rękę

Jakie rasy psów są najpopularniejsze w Polsce – warto znać różne rasy psów

Chcąc mieć w domu np. średniej wielkości psy, należące do najpopularniejszych ras psów nad Wisłą, trzeba koniecznie sprawdzić online, na jakie zwierzęta powinniśmy zwrócić uwagę. W przypadku kundelków jak i popularnych ras psów w Polsce, trzeba im zapewnić dobrą opiekę, smaczną karmę, zabawki czy też wystarczającą ilość spacerów.

Bez względu na to czy nasz wybór padnie na takie zwierzę jak yorkshire terrier, czy też sięgniemy innych czworonożnych przyjaciół, jak np. obronne i stróżujące owczarki niemieckie, każdorazowo trzeba im zapewnić pełną opiekę na co dzień jak i od święta.

Przeczytaj:  Foksterier szorstkowłosy - charakter, wygląd i opis rasy

Przyda się więc tutaj wysokiej jakości karma dla psów oraz inne produkty niezbędne w domu każdego, kto ma psa. Warto tutaj nabywać je w dużych marketach internetowych, gdzie zawsze znajdziemy produkty sprawdzone oraz wysokiej jakości. Możemy tutaj więc sięgnąć np. po artykuły dla zwierząt w Media Expert, gdzie zakupów dokonamy za pośrednictwem Internetu o każdej porze dnia czy nocy.

Najpopularniejsze rasy psów a może zwierzę ze schroniska – różnorodność ras psów daje wiele możliwości

Stawiając na różne psy rasowe, musimy pamiętać, że inne wymagania będzie mieć border collie, owczarek niemiecki, a zupełnie czego innego może potrzebować buldog francuski. Buldogi francuskie i inne małe rasy z krótkim pyskiem mogą mieć problemy z oddychaniem, czy też głośnym chrapaniem w nocy.

Yorkshire terier to taka rasa psa, którą łatwo zabrać ze sobą nawet w najdalszą podróż, czy też miło można z nią spędzać czas w domu. Takiego komfortu nie zapewni nam np. jack russell terrier – pies przyjazny, ale wymagający jednak wiele ruchu, który sprawdzi się na pewno w psich sportach.

Sięgając po zwierzęta dla całej rodziny, warto sprawdzić, jak będzie się potencjalnie zachowywał np. golden retriever czy też sznaucer miniaturowy i czy będą one przyjazne np. dla młodszych członków rodziny. Owczarka niemieckiego lepiej nie sprowadzać do niewielkich rozmiarów kawalerki w środku miasta, ale ten pies rodzinny na pewno sprawdzi się w dużym domu z ogrodem. Wśród psów mogą się trafić zwierzęta łagodnego charakteru, ale może się też okazać, że niewielki szpic miniaturowy będzie starał się rządzić w mieszkaniu.

Dobrze jest więc się przyjrzeć łagodnej naturze danego psa, bo często będzie ona powiązana z tym, do czego zostały przez nas wyhodowane popularne psy. Duże psy, pewne siebie, niekoniecznie musi charakteryzować łagodne usposobienie, ale mogą się one sprawdzić np. jako przewodnicy osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.