Przysmaki dla psów – jakie wybrać?

kobieta daje psu przysmaki

Każdy opiekun zwierzęcia wie jak ważne jest jego prawidłowe żywienie. Podstawą oczywiście jest pełnoporcjowa karma – sucha lub mokra. Każdy jednak zasługuje na odrobinę przyjemności, w tym również nasze psy. Dlatego też chętnie kupujemy przysmaki dla psów, które są dla nich nie tylko smakowitą odmianą ale również rodzajem nagrody. Oferta psich przysmaków jest obecnie bardzo szeroka, jednak nie wszystkie propozycje są dla naszego czworonoga zdrowe. Sprawdźmy więc jakie przysmaki dla psów warto wybierać.

W sklepach zoologicznych znajdziemy szeroki wybór przysmaków dla psów. Wiele z nich posiada bardzo atrakcyjną dla człowieka formę – kolorowe opakowania, fantazyjne kształty, ciekawy aromat czy barwę. Nie zawsze jednak są dobrym wyborem dla psa. Poszukując idealnych przysmaków musimy mieć świadomość, że warto wybierać spośród trzech ich rodzajów.

Pierwszym z nich są przekąski mięsne – wartościowe, dostarczają psu białka oraz tłuszczu. Drugim są przysmaki zbożowe – nie są szkodliwe dla psa, mogą dodać mu energii nie zawierają jednak cennych substancji odżywczych. Trzecim rodzajem przekąsek są smaczki specjalistyczne (mające na celu np. usuwanie kamienia nazębnego).

Czym sugerować się podczas wyboru przysmaków dla psów?

Aby przysmak dla psów był zdrowy dla twojego pupila powinien mieć jak najprostszy skład. Unikaj produktów, które mają w swoim składzie barwniki, utwardzacze, spulchniacze, dodatki smakowe, aromaty lub inne chemiczne dodatki. Stawiaj na przekąski naturalne np. gryzaki z suszonego mięsa. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie będą uczulać twojego psa. Takie przekąski oferuje między innymi doskonale wyposażony sklep TuZwierzaki.pl. W jego ofercie znajdziesz zdrowe dla psa naturalne przekąski, które z pewnością sprawią twojemu pupilowi wiele radości.

Przeczytaj:  Szkolenie IPO, czyli szkolenie psa obronnego - jak wygląda?

Jeśli zaś wybierasz produkty bardziej przetworzone np. “psie ciasteczka” koniecznie zapozaj się z ich składem i wybieraj tylko te, które nie posiadają wyżej wymienionych substancji.

Dopasuj przysmak do wieku zwierzęcia

Aby zdrowy przysmak dla psa spełnił swoją rolę i dał mu sporo radości powinien być dopasowany do wieku zwierzęcia. Przykładowo – jeśli szczeniak gubi zęby i gryzie domowe sprzęty, postaw na przysmaki w formie twardych gryzaków, które będą masować dziąsła zwierzaka i przyniosą mu ulgę. Jeśli zaś twój pies jest seniorem, wybieraj raczej przekąski miękkie, które nie wymagają długiego gryzienia i dużej siły.
Sprawdź również kaloryczność produktu, zwłaszcza jeśli twój pies nie jest zbyt aktywny lub ma tendencję do tycia. Może bowiem okazać się, że w dniu, w którym podajesz przysmak trzeba będzie nieco zmniejszyć dzienną porcję karmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.