Wycieczka w Bieszczady z psem – jak się przygotować?

pies w bieszczadach

Podróżowanie z czworonogiem może być naprawdę przyjemne. Wystarczy tylko odpowiednio się przygotować Doskonałym kierunkiem, w którym można spędzić urlop i się zrelaksować są góry. Jak się przygotować do takiego wyjazdu? I co spakować, wybierając się z psem w Bieszczady?

Bieszczady z psem – czy to możliwe?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Bieszczady to jeden z najpiękniejszych zakątków w Polsce. Zachwycają wyjątkowo pięknym krajobrazem oraz urokliwymi zakątkami. Bieszczady znajdują się na pograniczu Polski, Słowacji i Ukrainy. Od lat przyciągają mnóstwo turystów, którzy cenią sobie wypoczynek w dzikiej i bujnej krainie. Co ciekawe, Bieszczady przyciągają zarówno pary, jak i całe rodziny, samotnych podróżników, a także miłośników zwierząt.

To bez wątpienia najlepsza miejscówka do wypoczynku i relaksu z dala od miasta. Samotna podróż w góry lub z partnerem, nie jest trudna i może być spontaniczna. Natomiast Bieszczady z psem, tak jak i dzieckiem, nie są już prostym wyjazdem i wymagają odpowiedniego przygotowania, a także zaplanowania trasy. Nie każde miejsce pozwala na wprowadzanie zwierząt domowych.

Z psem w Bieszczady – jak się przygotować?

Wycieczka z psem w Bieszczady może być jedną z najlepszych form spędzenia wolnego czasu i oderwania się od codziennych obowiązków. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Zapomnij o spontanicznym wypadzie. Taki możesz zorganizować, ale ze znajomym lub druga połówką. Bez względu na kierunek podróży, proces przygotowania i zaplanowania jej jest dokładnie taki sam. Zanim udasz się w podróż ze swoim pupilem, przede wszystkim:

1. Znajdź nocleg przyjaznym psom

Pamiętaj, że nie każdy hotel czy motel umożliwia nocowanie psom. Najlepiej skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki noclegów przyjaznych psom i znaleźć taki, który będzie Wam najbardziej odpowiadał. Zwróć uwagę czy w pobliżu znajduje się trawa, aby pies mógł swobodnie się wybiegać oraz załatwiać potrzeby fizjologiczne.

Przeczytaj:  Jak nauczyć psa komendy "daj głos"?

2. Zaplanuj wspólny czas

Niezależnie w jakie miejsce się wybierasz, upewnij się, że spędzisz z psem miło czas nie tylko podczas spacerów na załatwienie potrzeb fizjologicznych, ale również zwiedzając i jedząc. Coraz więcej restauracji, a także obiektów umożliwia wstęp z domowymi zwierzętami. Wyszukaj takie.

3. Upewnij się, że pies jest zdrowy

Zanim udasz się z psem w Bieszczady, koniecznie umówi się na wizytę w gabinecie weterynaryjnym. Niech lekarz sprawdzi stan zdrowia czworonoga. Upewnij się również, że pies jest odrobaczony, a także posiada ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

4. Nie zapomnij o ochronie przed kleszczami

Pamiętaj, aby zabezpieczyć psa przed kleszczami. Zwłaszcza, jeśli planujesz Bieszczady z psem w lecie.

5. Obserwuj pogodę

Pogoda w Polsce może zaskoczyć. Warto się odpowiednio przygotować. Jeżeli mają być upały, przygotuj psa na wysokie temperatury. Koniecznie kup specjalny pojemnik na wodę, a także matę lub kamizelkę chłodzącą dla psów. pamiętaj również, aby w południe, gdzie słońce najmocniej grzeje, pupil nie przebywał na słońcu.

Bieszczady z psem – co zabrać ze sobą?

Odpowiednie przygotowanie i zaplanowanie podróży to nie wszystko. Wybierając się z psem w Bieszczady czy w inne miejsce, należy pupila spakować. Koniecznie weź ze sobą:

1. Zapas jedzenia

Pakując czworonoga, koniecznie spakuj karmę. Co prawda, w Bieszczadach znajdziesz nie jeden sklep zoologiczny. jednak nie masz pewności, że kupisz tam karmę, która je Twój pies. A nagła zmiana pożywienia w tracie urlopu może skutkować problemami żołądkowymi. lepiej ich uniknąć. Jeśli wybieracie się w podróż samochodem, to kilku kilogramów karmy nie odczujecie. Zawsze można gdzieś ją wcisnąć

2. Miski oraz butelki

Koniecznie weź dwie miski. jedną na wodę, drugą na jedzenie. Natomiast na podróż konieczna będzie specjalna butelka, zwana potocznie turystyczną. Trzymaj ją w samochodzie. Potem możesz ją wykorzystać podczas spacerów już na miejscu. Butelka ta jest niewielkich rozmiarów i można ją złożyć. Spokojnie zmieścisz ją do plecaka lub torebki.

Przeczytaj:  Wyprawka dla szczeniaka, czyli co trzeba kupić?

3. Zabawki

Jeśli twój pies ma swoje ulubione zabawki, koniecznie weź je ze sobą. Z pewnością umilą mu podróż

4. Smakołyki

Nie możesz zapomnieć o ulubionych przekąskach pupila. Nagradzaj nimi psa, gdy ten odpowiednio się zachowa np. podczas podróży samochodem, w restauracji czy podczas spaceru.

5. Koce, maty

Koniecznie weź koc dla czworonoga. Przyda się zarówno w aucie, jak i w hotelu. Jeżeli wybierasz się z psem w Bieszczady latem, spakuj również maty chłodzące. Świetnie sprawdzą się także podróżne koce, które z jednej strony wykonane są z nieprzemakalnego materiału.

6. Obroża, szelki oraz kaganiec

Zapakuj również obrożę albo szelki. W zależności w czym psu jest wygodnie. Spakuj również na wszelki wypadek kaganiec. Najlepiej taki, który pozwoli psu swobodnie oddychać.

7. Książeczka zdrowia

Nie ruszaj się bez książeczki zdrowia. Książeczkę musisz mieć przy sobie, gdyby coś się stało;.

8. Identyfikator

Kolejną rzeczą, której nie możesz zapomnieć jest identyfikator albo adresówka. Koniecznie przyczep do obroży pupila zawieszkę ze swoim numerem telefonu. To na wszelki wypadek, gdyby pies się zgubił.

9. Preparat na kleszcze

Kleszcze są bardzo niebezpieczne dla pupila. Wywołują boreliozę, która jest groźną chorobą zakaźną. Pamiętaj o odpowiedniej ochronie przeciwkleszczowej!

O czym jeszcze pamiętać jadąc w Bieszczady z psem?

Po stworzeniu listy potrzebnych rzeczy, które musisz wziąć ze sobą na podróż z psem w Bieszczady, przychodzi czas na zaplanowanie tras spacerowych. Przede wszystkim zastanów się, ile pupil będzie w stanie z Tobą przejść. Jeśli jest przyzwyczajony do długich spacerów i to nie jego pierwszy wyjazd, możesz planować dłuższe trasy.

W przypadku, gdy jest to pierwsza podróż czworonoga i nie wiesz, jak wyglądają realny siły zwierzaka, postaraj się zaplanować nieco krótsze trasy. Pamiętaj, że odcinki górskie są dość wymagające i nie mają zbyt wiele wspólnego z płaskim podłożem.

Przeczytaj:  Ziewanie psa - powody dlaczego pies ziewa

Do najciekawszych miejsc należą okolice Zalewu Solińskiego, pasmo Łopiennika i Otrytu oraz Magura Stuposiańska. Koniecznie wybierz się na spacer doliną Sanu. Jeśli uwielbiasz zabytki, koniecznie odwiedź Łopienki. to relikt dawnej wsi. Bardzo ciekawym miejscem jest również Rezerwat Przyrody Gołoborze. Podczas wycieczki zobaczysz Dolinę Rabskiego Potoku.

Jeżeli Twój pupil jest aktywny fizycznie nie straszne mu dalekie trasy, wybierzcie się na wycieczkę pasmem górskim Wysoki Dział, które znajduje się na wschód od Doliny Osławy. Widoki są przepiękne i z pewnością Cię zachwycą! Możesz również mieć szczęście i natknąć się na stado żubrów Wcześniej upewnij się, które schronisko na trasie umożliwia nocleg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.